Norint turėti sveiką odą bei išvengti odos sudirginimo, išsausėjimo ar uždegiminės ligos (pvz., atopinio dermatito, žvynelinės) paūmėjimo, labai svarbi odos higiena bei reguliari jos priežiūra. Rekomenduojama vengti praustis muilu (šarmu), o geriau naudoti muilo pakaitalus (pH 5.5) – vonios ir dušo prausiklius ar prausiamuosius aliejus, kurie ne tik sumažina odos sausėjimą, bet ir gerai ją nuvalo. Po vandens procedūrų iškart per 3 min. sausą odą reikia tepti drėkikliais – tepalais, kremais, pieneliais arba vonios aliejais. Mažinant odos sausumą, galima sumažinti niežėjimą. Drėkiklius reikia pasirinkti – tinkamiausias tas, kurį naudodamas pacientas jaučiasi geriausiai, kartais tenka išbandyti keletą. Rinkitės sau tinkamas pagal odos tipą ir kuo natūralesnes kosmetikos ir higienos priemones, visada įsitikinkite, ar jų galiojimo laikas nesibaigęs. Įsigiję naują kosmetinę priemonę, prieš tepdami visą odos plotą, mažame plotelyje išbandykite, ar ta priemonė nesukelia alergijos.
Odą reikia drėkinti ir iš vidaus, vartoti pakankamai skysčių, sveikai maitintis, valgyti daug daržovių ir šviežių vaisių, patartina sureguliuoti savo mitybos įpročius, nes oda – mūsų mitybos ir gyvenimo būdo veidrodis. Esant reikalui, galima vartoti maisto papildus. Venkite žalingų veiksnių – rūkymo, alkoholio. Kad oda mažiau prakaituotų, rinkitės ir dėvėkite tinkamus natūralių pluoštų drabužius ir avalynę.
Piktnaudžiavimas UV spinduliais skatina ankstyvą odos senėjimą (odos pigmentines dėmes, gilias raukšles) ir ilgainiui sąlygoja gerybinio ir piktybinio vėžio bei melanomos atsiradimą. Todėl patartina vengti tiesioginių saulės spindulių, ypač kai saulės radiacija yra stipriausia – ankstyvą pavasarį, būnant aukštai kalnuose, ant vandens, vasarą nuo 10 val. iki 15–16 val. Geriau tą laiką praleisti pavėsyje, užsiimti malonia fizine veikla. Ypač nerekomenduojama kaitintis saulėje vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms, nėščiosioms, sergantiems lėtinėmis plaučių, kepenų, inkstų, onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis žmonėms. Jei tenka būti saulėje, patartina kuo mažiau atidengti kūną, dėvėti plačia- brylę skrybėlę, šviesius, laisvus, natūralių pluoštų patogius drabužius ilgomis rankovėmis, nepamiršti nuo UV spindulių saugančių akinių. Jei visgi tenka būti saulėje, maždaug pusvalandį prieš tai rekomenduojama pasitepti apsauginiais kremais nuo saulės, turinčiais ne mažesnį kaip 15 apsauginį faktorių (SPF).
Kadangi daugumos odos ligų paūmėjimui ar atsiradimui tiesioginę ir didelę įtaką daro nuolatinė nervinė įtampa, nemiga, padidėjęs nervinis jautrumas, dažnos stresinės situacijos darbe, mokymosi įstaigoje ar namie, rekomenduojama kiek įmanoma ją mažinti, keisti požiūrį į susidariusią situaciją, nustatyti nemigos priežastis.