Veido kaukės - kaip išsirinkti?

Veido kaukės - kaip išsirinkti?

Prabangios, sudėtyje turinčios tauriųjų metalų, žaismingos, primenančios gyvūno snukutį, padengiančios moliu – tai tik keletas iš plataus veido kaukių asortimento pavyzdžių. „Eurovaistinė internete“ klientus konsultuojanti dermo specialistė Valentina Rimkienė sako, kad klientai vis dažniau naudoja kaukes, tačiau klaidų neišvengia, o kartais ryžtasi eksperimentams pasigaminti jas patys, tačiau to specialistė nerekomenduoja.


5 naudingi faktai apie veido kaukes:

1. Lakštinės kaukės suteikia momentinį efektą.

2. Kaukės su moliu pasižymi valomosiomis savybėmis.

3. Burbulinės kaukės aprūpina odą deguonimi.

4. Ilgesnis nei nurodyta kaukės laikymas ant odos nesustiprina efekto.

5. Nerizikuokite ir kaukių negaminkite namuose.


Daugiau apie kaukes veidui pasakoja „Eurovaistinė internete“ dermo specialistė Valentina Rimkienė.

Kaukės dažniausiai skirstomos į tepamas ir lakštines. V. Rimkienė pastebi, kad lakštinės kaukės labai mėgstamos dėl savo momentinio odą drėkinančio ir gaivinančio poveikio, jos įsigyjamos, kai norima greito efekto, ypač prieš svarbias šventes.

Renkantis kaukę svarbu atsižvelgti ir į jos tekstūrą. Pavyzdžiu, kreminės – dažniau skirtos sausai odai, o gelinės – mišriai arba riebiai.

Svarstantiems, kokią kaukę įsigyti, V. Rimkienė paaiškina, kad turintys jautrią odą ar siekiantys gilesnio poveikio, turėtų naudoti tepamas. „Naudojant šio tipo kaukes, galima reguliuoti, kokį kaukės kiekį norite užsitepti, taip pat jas patogu naudoti ne tik veidui, bet ir kaklui, iškirptės odai. Tepamos kaukės be aktyvių medžiagų dažnai turi ir intensyviai minkštinančių sudedamųjų ingredientų, todėl ilgalaikiam vartojimui teikčiau prioritetą joms“, – pataria odos priežiūros specialistė.

Jeigu oda neturi specifinių poreikių ir norisi momentinio efekto, specialistė rekomenduoja įprastą odos priežiūros rutiną papildyti lakštinėmis kaukėmis (ypač tinka prieš makiažą, siekiant lygesnės odos efekto). Jas patogu naudoti per keliones ar tada, kai nėra laiko kruopščiai užsitepti kaukės ir jos perteklių po tam tikro laiko nuplauti šiltu vandeniu.

Plačiame kaukių asortimente galima rasti ir burbulinių veido kaukių. V. Rimkienė paaiškina, kad jos naudingos, siekiant aprūpinti odą deguonimi, kuris skatina ląstelių veiklą ir regeneraciją, taip pat deguonis suteikia odai sveikesnę išvaizdą ir tolygesnį toną.

Kiekvienam pagal poreikius

V. Rimkienė sako, kad siekiant geriausio veido kaukių poveikio, labai svarbu atidžiai perskaityti naudojimo instrukciją ir ja vadovautis. „Netinkamai naudojamos (per ilgai ar per trumpai laikomos ant odos) net ir itin geros kokybės priemonės gali ne tik nesuteikti laukiamo efekto, bet ir sudirginti odą“, – įspėja odos priežiūros specialistė.

Nors šiandien galima rasti gausybę žaismingų lakštinių kaukių, V. Rimkienė sako, kad svarbu atkreipti dėmesį į ingredientus ir kaukės kokybę. „Kaukės paskirtis suteikti odai naudingų medžiagų, todėl svarbu atkreipti dėmesį į kaukės sudėtį, pluoštą, iš kurio pagamintas lakštas“, – sako ji.

Kaukės priklausomai nuo savo aktyviųjų sudedamųjų medžiagų atlieka skirtingas funkcijas, tai svarbu žinoti renkantis kaukes. „Dehidratuotai odai puikiai tinka kaukės su hialurono rūgštimi, proteoglikanais, alavijo ekstraktais, natūraliais drėkinamaisiais faktoriais – šlapalu, laktatais. Riebiai odai, siekiant kiek sureguliuoti riebalinių liaukų veiklą, tinka kaukės su AHA arba BHA rūgštimis, odos valymui – praturtintos jūros bei žaliuoju moliu. Niacinamidas (B3) naudingas odos barjerui atkurti, sąlyginai sumažinti poras“, – sako „Eurovaistinė internete“ klientus konsultuojanti dermo specialistė V. Rimkienė.

Turinčioms raustančią dirglią odą – tinka kreminės komfortą odai teikiančios kaukės, su dygiosios pelžiedės ekstraktu, kuris pagerina mikrocirkuliaciją odoje, kliniškai slopina raudonį. 

Ypač dažnai naudojamos išlieka molio kaukės. V. Rimkienė šią tendenciją paaiškina išskirtinėmis valomosiomis savybėmis. Pasak jos, valomasis ir remineralizuojamasis jūros purvas sugeria nešvarumus, detoksikuoja odą ir gana giliai, kiek kosmetikos priemonė gali, ją išvalo.

V. Rimkienė akcentuoja, kad nereikėtų naudoti namuose gamintų kaukių, geriau nerizikuoti odos būkle ir naudoti laboratorijose sukurtas ir patvirtintas kaukes. Jeigu oda linkusi jautriai reaguoti į kosmetikos priemones pirmiausiai rekomenduojama nedidelį kaukės skysčio kiekį išbandyti ant mažo odos ploto.

Kaukių pasirinkimas šiandien labai platus, tačiau renkantis V. Rimkienė visada siūlo atsižvelgti į savo odos tipą, būklę bei rezultatą, kurio tikimasi. Jeigu kyla abejonių, įsigyjant veido kaukę, dermo specialistė rekomenduoja pasikonsultuoti, „Eurovaistinė internete“ nemokamai klientus konsultuoja elektroniniu paštu ar pokalbių lange interneto parduotuvėje. Daugiau informacijos rasite čia: https://www.eurovaistine.lt/konsultacijos