Senstant, vis daugiau žmonių galvoja, kaip kuo ilgiau išlaikyti jaunatvišką ir lygią odą. Pirmieji odos senėjimo požymiai yra raukšlės, be to, oda tampa ne tokia elastinga. Visa tai rodo hialurono rūgšties sumažėjimą organizme.
Hialurono rūgštis yra vienas iš svarbiausių mūsų kūno komponentų. Ji funkcionuoja audiniuose, surišdama ir pritraukdamas vandenį, skatina elastino ir kolageno sintezę, apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų ir padeda atrodyti jaunai. Hialurono rūgštis yra medžiaga, randama beveik visuose organuose: kauluose, jungiamuosiuose audiniuose, kraujyje ir, žinoma, odoje. Mes gimstame su dideliu šios rūgšties kiekiu organizme, tačiau, pasiekus brandą, hialurono rūgšties koncentracija odoje pradeda mažėti. Nuo 22 metų hialurono rūgšties gamyba žmogaus organizme sulėtėja, tačiau iki 30 metų jos kiekis yra pakankamas ir vis dar patenkina visus organizmo poreikius. sulaukus 40 metų, hialurono rūgšties nykimo procesas pagreitėja eksponentiškai, o pasiekus 50 metų, hialurono rūgšties kiekis žmogaus kūne tampa du kartus mažesnis nei jaunystėje. Išlaikyti odą jaunatvišką ir kuo elastingesnę padeda ir šiuolaikiniai estetinės kosmetologijos metodai. Deja, kartais informacijos trūkumas nulemia klaidingą asmenų supratimą – jie mano, jog hialurono rūgštis yra nenaudinga ir kenkia odai, todėl geriau jos vengti. Toks manymas yra tik mitas.
Iš tiesų hialurono rūgštis nėra visai rūgštis, tai – polisacharidas arba tiesiog didelė cukraus molekulė. Šis junginys natūraliai randamas organizme – apie 50 % randama odoje, didelė rūgšties koncentracija yra ir sąnariuose bei akyse. Beje, hialurono rūgščių kiekis kūdikių odelėje yra labai didelis, o tai paaiškina neprilygstamą kūdikio odos minkštumą.
Hialurono rūgštis yra labai galinga drėkinamoji priemonė. Įsivaizduokite, panašiai kaip kempinė, hialurono rūgštis gali absorbuoti drėgmę 1000 kartų daugiau nei jos svoris. Todėl kosmetikoje hialurono rūgšties koncentracija nebūna labai didelė (dažniausiai 1–3 proc.).
Hialurono rūgštis efektyviau veikia kaip veido serumas, o ne kremas. Jį reikėtų tepti ant švarios, sudrėkintos ar šlapios odos, kad produktas įgertų ir absorbuotų į odą kuo daugiau drėgmės. Norėdami būti užtikrinti, kad įsigysite kokybiškus produktus su hialurono rūgštimi, geriausiai juos pirkti vaistinėse arba tik patikimose parduotuvėse.
Hialurono rūgštis taip pat mažina spuogelius, gali pagreitinti gijimą ir mažinti odos sudirginimą.
Įdomu tai, kad mūsų kūnas labai gerai atpažįsta hialurono rūgštį, todėl, gaudamas jį iš išorės, beveik niekada nesukelia nepageidaujamų reakcijų, o hialurono rūgštis odoje išlieka apie 3–12 mėnesių, tai yra daug ilgiau nei kolagenas.
Hialurono rūgšties injekcijos gali sumažinti arba visiškai panaikinti raukšles, kurios tik susiformavo arba jau yra gilios, pavyzdžiui, kaktoje, viršutinėje nosies dalyje, tarp akių, aplink akis, nosį ir lūpas. Žinoma, gali būti užpildomos raukšlės aplink burną, smakrą, galima naudoti siekiant pakoreguoti ir užpildyti kaklo raukšles, iškirptėje ir rankose, padidinti lūpų, skruostų, smakro kontūrų dydį.
Hialurono rūgštis turi ir „priešų“. Per didelis saulės spindulių kiekis (deginantis ar lankantis soliariume) sumažina rūgšties kiekį odoje. Kompiuterinė radiacija, magnetiniai laukai, toksinai, nesubalansuota mityba, silpnas imunitetas, stresas, per didelis vaistų vartojimas ir ligos taip pat sukelia hialurono rūgšties nykimą. Jei žmogui yra injekuojamas haliuronas, o jis neatsakingai mėgausis saulės spinduliais, patirs didelį stresą, deja, hialurono rūgšties poveikis ilgai netruks.