Plaukų problemos

Plaukų problemos

Silpniems, pažeistiems ar turintiems kitų problemų plaukams nepagailėkite intensyvių arba specialių priežiūros priemonių, nes vien tik paprasti šampūnai ar liaudiškos priemonės nepadės.

Seborėja – padidėjęs odos riebalų išskyrimas. Galvos oda ir plaukai būna susiriebalavę, atrodo lyg seniai plauti, gali skleisti nemalonų kvapą. Šia liga dažniau skundžiasi nervingi, stresuojantys žmonės, vėlai einantys miegoti, taip pat paveldėję šį polinkį iš tėvų. Seborėja atsiranda dėl sutrikusios odoje esančio hormono veiklos. Vyrų riebalų liaukos gamina daugiau riebalų nei moterų. Jiems ši funkcija išlieka iki žilos senatvės, o moterims po menopauzės riebalų išsiskiria mažiau. Specialūs šampūnai, balzamai, losjonai prislopina liaukų veiklą. Kartais padeda normalių ar pažeistų plaukų šampūnai, skirti naudoti kasdien. Švelnūs šampūnai mažiau dirgina odą, ne taip ją sausina.

Pleiskanos yra negyvos galvos odos ląstelės. Jų atsiranda dėl natūralaus ląstelių keitimosi, netinkamos plaukų priežiūros, odos ligų. Jei pleiskanų nedaug, jas įveiks vaistinėje parduodamas dermatologinis šampūnas. Jei problema rimtesnė, drauge su šampūnu naudokite nenuplaunamą dermatologinį losjoną. Ši priemonė ilgai veikia pažeistą odą.

Plaukų slinkimą lemia ne vienas veiksnys: įtampa, vidaus ligos, vitaminų, mineralinių medžiagų trūkumas, hormonų pusiausvyros sutrikimai. Derinkite dermatologinį šampūną, losjoną nuo plaukų slinkimo ir plaukus maitinančius vitaminus. Šių priemonių reikėtų ieškoti vaistinėse.

Pažeisti plaukai. Dėl intensyvių saulės spindulių, kondicionierių, užteršto oro, vitaminų ir mineralinių medžiagų trūkumo plaukai, ypač ilgesni, praranda blizgesį, pradeda lūžinėti ir šakotis. Reikėtų užtikrinti tinkamą jų maitinimą. Vaistinėse galima rasti intensyviai plaukų priežiūrai skirtų vitaminų kapsulėmis. Dermatologiniai šampūnai, skirti pažeistiems plaukams gydyti, tinka ir profilaktiškai. Vis dėlto nepamirškite ir natūralių gamtos dovanų.


Plaukus stiprina...

Beržų lapų ar pumpurų nuoviras: stiklinę šviežių beržų lapų užpilkite litru verdančio vandens. Po pusvalandžio nukoškite. Skysčiu įtrinkite plaukus ir galvos odą, išskalaukite.

Plaukus stiprina ir nuo pleiskanų padeda vanduo iš beržų sulos ir medetkų žiedų.

Galvos odai maitinti sumaišykite 5 šaukštus vos pašildyto alyvuogių aliejaus ir pusės citrinos sultis. Mišiniu įtrinkite vakare, o ryte galvą ištrinkite. Kartokite 3–4 kartus per mėnesį.

Pleiskanas naikina ir plaukus stiprina dilgėlių lapų nuoviras. Jei po kiekvieno plovimo skalausite šiuo nuoviru, plaukai taps it šilkas. Dilgėlių šaknų ištrauka: šaknis užpilkite degtine ir palikite 10 dienų – ja trinkite galvos odą.

Jei plaukai slenka arba galvos oda greit riebaluojasi, pleiskanoja, įtrinkite svogūnų sultimis. Lukštų nuoviras taip pat stiprina tamsius plaukus, suteikia jiems blizgesį, be to, nelieka specifinio svogūnų kvapo.

Tarptautinė mokslininkų grupė iššifravo genetinį grybelio, sukeliančio pleiskanas, kodą. Naujausi tyrimai parodė, kad grybelis gamina lipazę – fermentą, dėl kurio ir randasi pleiskanos.

 

Įdomu!

Jennifer Lopez (Dženifer Lopez) yra užsiminusi, kad jos plaukų paslaptis – alus. Alumi ji skalauja plaukus arba naudoja jį kaip kaukės komponentą. Ji pataria rinktis šviesųjį alų, nes tamsiojo striprus kvapas ir jis gali nudažyti plauką. Jeigu jūsų plaukai sausi, į alų įlašinkite kelis lašus alyvuogių aliejaus. Melanie Griffith (Melani Grifit) savo plaukų priežiūros rutinos neįsivaizduoja be migdolų aliejaus. Catherine’os Zetos Jones (Katerinos Zeta Džons) plaukų priežiūros receptas: lygiomis dalimis sumaišykite alų ir medų, gautu mišiniu ištepkite plaukus ir laikykite pusvalandį. Blizgančių Marilyn Monroe (Marilin Monro) garbanų paslaptis buvo ta, kad aktorė niekad nenaudojo jokių plaukų plovimo ir skalavimo priemonių – galvą gražuolė trinkdavo tik vandeniu. Angelina Jolie (Angelina Džoli) į vandenį įmaišo juodosios arbatos.

 

Šeimos sveikatos enciklopedija. Aut. kolektyvas (leidykla „Alma littera“, 2008 m.)