Saulės nubučiuota

Saulės nubučiuota

Saulės bučinukais vadinamos strazdanėlės visai mielai atrodo vaiko veidelyje, bet su amžiumi  didėjančios ir ryškėjančios pigmentinės dėmės ne tik nepuošia, bet laikomos artėjančios senatvės pranašais. Ar įmanoma to išvengti?

Pigmentinės dėmės dažniausiai atsiranda ant veido (95 proc.), krūtinės (10 proc.), plaštakų (37 proc.) – tad yra pernelyg pastebimos, kad galėtume jas ignoruoti. Jų atsiradimo priežastis – sutrikusi apsauginio odos pigmento melanino gamyba.

Dėl ko ji sutrinka? Dažniausiai – dėl UV (ypač UVA) spindulių poveikio. Spinduliai tiesiogiai veikia melanocitus, skatindami juos gaminti pigmentą melaniną. Tolygiai pasiskirstydamas odoje jis sukuria įdegio efektą, netolygiai – pigmentines dėmes. Kita priežastis – hormoniniai pokyčiai. Didelės pigmentinės dėmės ant veido ir kaklo atsiranda daugeliui nėščių moterų, ypač vasarą. Taip pat – artėjant menopauzei (nenuostabu, kad šios dėmės neretai vadinamos senatvinėmis). Be to, vyresniame amžiuje sutrinka kolageno ir elastino funkcijos, oda nesugeba išlaikyti drėgmės, dėl to melaninas pasiskirsto netolygiai.

Atsirasti ar padaugėti pigmentinių dėmių gali ir dėl kitų priežasčių: po odos uždegimų ar mechaninių pažeidimų, aknės, vabzdžių įkandimų, kontaktų su kai kuriais augalais, kosmetikos su alkoholiu vartojimo. Vitaminų A, C, PP trūkumas taip pat didina melanino gamybą.


Kaip kovoti su pigmentacija?

Gydytoja dermatologė Natalija Rostova sako, kad nepaisant skirtingų pigmentacijos atsiradimo priežasčių, procesai, vykstantys odoje, yra panašūs, tad panašios ir kovos su hiperpigmentacija priemonės. 

„Pigmentinių dėmių formavimasį lemia sudėtinga oksidacinė reakcija melanogenezė, kai amino rūgštis tirozinas transformuojasi į melaniną, šis koncentruojasi melanocituose, o jie transportuoja pigmentą į raginį sluoksnį. Taip atsiranda matoma dėmė. Kalbant populiariai, pažadinti melanocitai gamina dažiklį, kuris keliauja į odos paviršių.

Dauguma kosmetinių priemonių veikia tik antrąjį etapą – dažiklio gamybą, bet dermatologinė kosmetika veikia visus tris procesus: blokuoja receptorius, mažina tirozino aktyvumą ir blokuoja melanino patekimą į epidermį. Jei norite užtikrinto poveikio, siūlyčiau išbandyti „Pharmaceris W“ linijos priemones, skirtas kovai su hiperpigmentacija, – trejopo poveikio balinamąjį kremą „Albucin“ ir intensyvų balinamąjį kremą „Albucin Maxima“. Be minėto trejopo poveikio komplekso, juose yra vitaminų C ir E,  padedančių išsaugoti odos gyvybingumą, bei papaino, padedančio veikliosioms medžiagos prasiskverbti į giliuosius odos sluoksnius – tai spartina šviesinamąjį ir balinamąjį priemonės poveikį.

Beje, pigmentinių dėmių šviesinimo metu ypač reikėtų vengti UV spindulių. Todėl rytais rekomenduoju teptis UV filtrus turinčiu kremu „Albucin“, o vakarais - „Albucin Maxima“ su papainu. 

Ir, žinoma, turėkite kantrybės – pigmentinės dėmės neatsiranda per vieną dieną, tad per dieną ir neišnyks. Rekomenduojama specialią dermatologinę kosmetiką naudoti bent 6 savaites, o geriausiai poveikis matomas po 8 savaičių. Būtų labai gerai, jei odą nuo tiesioginių saulės spindulių pasaugotumėt dar 10 savaičių po šių kremų naudojimo. O kol kas dėmes maskuokite probleminės odos priežiūrai skirta kremine pudra „Pharmaceris F“  –  ji paslėps odos patamsėjimus, suteiks jai natūralų atspalvį ir nesukurs kaukės efekto.”