- Be vandens, organizme daugiausia yra baltymų, iš kurių net 25 proc. sudaro kolagenas. Kolagenas sudaro net 70 proc. odos, 80 proc. sausgyslių ir raiščių, 30 proc. kaulų ir 10 proc. bendrojo kūno svorio.
- Kūne kolagenas atlieka dvejopą vaidmenį: palaiko audinių struktūras bei lemia jų elastingumą ir lankstumą. Dėl kolageno poveikio judame nejausdami skausmo ir galime džiaugtis sveikais sąnariais ir raiščiais, puikia odos, plaukų, nagų ir dantų būkle.
- Kolagenas – tai ląstelėms atsinaujinti būtinas baltymas, kurį natūraliai sintetina pats organizmas ir gamina jį nuolatos. Maždaug nuo 25 metų organizmo gebėjimas pačiam gaminti kolageną silpnėja.
- Apskaičiuota, kad kolageno kiekis odoje sumažėja po 1 proc. kasmet.
- Kai kolageno išeikvojama daugiau, nei pagaminama, tai parodo mažėjanti raumenų jėga, dažnesnės traumos, sąnarių skausmas, mažesnis raiščių, sausgyslių elastingumas, prastėjanti odos išvaizda.
- Menopauzės etapas moterims net kelis kartus pagreitina kolageno praradimą organizme.
- Trūkstant kolageno, kremzlinis audinys, kaip ir oda, sausėja bei dyla, retėja kaulai, mažėja raiščių ir sausgyslių elastingumas, stingsta sąnariai, atsiranda jų skausmai. Judesiai darosi nebe tokie grakštūs, galimos dažnesnės traumos.
- Mūsų tautiečių itin mėgstamų vartoti kaulų sultinių, šaltienos ir kitų su želatina produktų sudėtyje iš tiesų yra kolageno, tačiau tik iš dalies hidrolizuoto, sunkiau įsisavinimo ir mažo kiekio. Reikšmingo poveikiui kiekio šiuose maisto produktuose tikrai nerasime.
- Lengvam kolageno įsisavinimui organizme reikalingos labai mažų dalelyčių susmulkintos kolageno molekulės. Tai atliekama hidrolizuojant kolageną.
- Paruoštas hidrolizuoto kolageno gėrimas – paprastas būdas papildyti šio komponento trūkumą: per virškinimo sistemą jis patenka tiesiai į kraujotaką ir keliauja ten, kur jo trūksta. Išgėrus hidrolizuoto kolageno, jis prasiskverbia pro žarnyno gleivinę, kaupiasi odoje, kremzlėse, stimuliuoja kolageno gamybą. Didžiausia kolageno koncentracija stebima jau po 6 val.
- Vieno tipo kolagenas nepatenkins skirtingų audinių poreikių. Pavyzdžiui, odos struktūroje yra I tipo kolagenas, o žmogus vartoja I tipo kolageną, kuris aptinkamas kremzlėse, – tokiu atveju trokštamo poveikio odai nesulaukia.
- Tyrimai rodo, kad hidrolizuoto kolageno preparatai gali būti efektyvūs odos senėjimui pristabdyti, strijoms bei celiulitui mažinti.
- Tyrimų metu nustatyta, kad geriausiai mūsų organizmą veikia kolagenas, išgaunamas iš žuvų arba gyvūnų. Tačiau atkreiptinas dėmesys į žuvinės kilmės ir galimų alerginių reakcijų riziką konkrečiam organizmui.
- Mokslininkai įrodė, kad norint teigiamo efekto odai, sąnariams, kaulams, sausgyslėms ir raiščiams, būtina ne mažesnė kaip 10 g (10 000 mg) kolageno dozė per parą. Tokio kolageno kiekio gamintojai dar nepajėgė sutalpinti nei į kapsulę, nei į tabletę!