Ar jau pasirūpinote naujos sudėties pirmosios pagalbos vaistinėle automobiliui? Vaistininkė vardija, kas keičiasi

Ar jau pasirūpinote naujos sudėties pirmosios pagalbos vaistinėle automobiliui? Vaistininkė vardija, kas keičiasi

Nuo 2023 m. sausio 1 d. šalyje įsigalios reikalavimas automobiliuose turėti naujos komplektacijos pirmosios pagalbos vaistinėles. Ir nors iki naujųjų metų liko dar keletas mėnesių, „Eurovaistinė internete“ vaistininkė Greta Maksimavičiūtė ragina nepalikti šio reikalo paskutinei minutei ir pasitikti naujuosius metus pasiruošus.

„Šiuo metu elektroninėje vaistinėje turime pakankamai naujos komplektacijos vaistinėlių, tačiau dar neatsinaujinusiems rinkinio patariame neatidėlioti šio pirkinio metų pabaigai. Paskutinę minutę prekės paklausa įprastai išauga, o nesuspėjusių įsigyti gali laukti baudos“, - gyventojus įspėja vaistininkė.


Daugiausiai klausimų vairuotojams kelia turniketas

Vaistininkė vardija, kad naujajame pirmosios pagalbos rinkinyje, skirtame automobiliams, šalia įvairių tvarsčių bei pleistrų nuo sausio 1 d. turės būti ir spaudžiamasis tvarstis, taip pat ledo maišeliai, turniketai arteriniam kraujavimui stabdyti ir vienkartinė veido kaukė dirbtiniam kvėpavimui atlikti.

Rinkinyje, kaip ir anksčiau, turės būti ir pirmosios pagalbos žirklės, vienkartinės medicininės pirštinės, speciali antklodė bei pirmosios pagalbos teikimo aprašas ir priemonių naudojimo instrukcija.

„Paskelbus apie laukiančius pokyčius, vairuotojams bene daugiausiai klausimų kilo dėl turniketo. Turniketas yra skirtas stabdyti stipriam arteriniam kraujavimui iš galūnės susižeidus ir padidėjus nukraujavimo rizikai. Tiesa, šį prietaisą rekomenduojama turėti ne tik automobilyje, bet ir namų vaistinėlėje“, - paaiškina G. Maksimavičiūtė.


Užuot numetus bagažinėje – išsiaiškinti, kaip naudotis

Vaistininkė pabrėžia, kad įsigijus atnaujintos sudėties vaistinėlę arba papildžius trūkstamomis priemonėmis savo jau turimą rinkinį, ypač svarbu iš karto nenumesti jo į bagažinę kaip nereikšmingo kelionių automobiliu atributo. Abejojant, kaip naudoti vieną ar kitą rinkinyje esančią priemonę, vaistininkė ragina pirmiausia atidžiai perskaityti instrukcijas.

„Ypatingai svarbu įsitikinti, kad tikrai aišku, kaip ištikus sveikatai ar net gyvybei pavojingai situacijai naudoti vaistinėlėje esančias priemones. O jei klausimų ir neaiškumų vis tiek kyla, rekomenduojama pasikonsultuoti ir su vaistininku“, - ragina G. Maksimavičiūtė.

Su „Eurovaistinė internete“ vaistininkais galima nemokamai pasikonsultuoti nuotoliniu būdu – internetu ar telefonu.


Norinčius papildyti jau turimą rinkinį – įspėja dėl galiojimo

Vaistininkė priduria, kad pageidaujantiems tik papildyti savo turimas vaistinėles reikalingais elementais – vienkartinėmis apsauginėmis plėvelėmis/pirmos pagalbos gaivinimo kaukėmis dirbtiniam kvėpavimui atlikti, vienkartiniais šalčio maišeliais ir turniketu, skirtu stipriam kraujavimui galūnėse stabdyti, pirmiausia vertėtų pasitikrinti turimo pirmosios pagalbos rinkinio galiojimo laiką.

Neretai pasitaiko atvejų, kad jau turimo rinkinio galiojimas pasibaigęs ir reikia atnaujinti visą vaistinėlę.