Kartais įvairūs negalavimai užklumpa visai netikėtai, o pasibaigus reikalingiausioms priemonėms ne visada yra galimybė skubiai jų įsigyti. Be to, atšilus orams dažnai spontaniškai išsiruošiame į išvykas ar keliones, kur taip pat gali visko nutikti. Jei tokiems atvejams pasiruošiame iš anksto, sutaupome tiek laiko, tiek nervų. „Eurovaistinė internete“ vaistininkai, nemokamai konsultuojantys nuotoliniu būdu, pataria, kokius vaistus, higienos ir kitas priemones verta turėti vaiko vaistinėlėje šiltuoju sezonu.
Būtiniausi vaistai ir maisto papildai
- Nuo peršalimo simptomų. Šiltojo sezono metu irgi pasitaiko peršalimų. Rekomenduojama po ranka turėti jūros vandens purškalą nosies gleivinei plauti ir augalinių lašiukų nuo slogos. Gerklės skausmui ar perštėjimui nuraminti – burnos gleivinės purškalą, skirtą vaikams.
- Nuo temperatūros ir skausmo. Galima rinktis vaistus su ibuprofenu ar paracetamoliu. Mažiems vaikams jie tinkamiausi sirupų ar žvakučių forma. Abu vaistai mažina skausmą, padidėjusią kūno temperatūrą bei veikia priešuždegimiškai. Ibuprofenas skausmą malšina kiek stipriau, tuo tarpu paracetamolis gali efektyviau sumažinti aukštą temperatūrą.
- Nuo pilvo pūtimo. Pilvuko diegliai gali netikėtai sudrumsti ramų buvimą namuose ar atostogas. Pasikonsultavus su gydytoju ar vaistininku verta pasirūpinti, kad vaiko vaistinėlėje būtų priemonių, padedančių sumažinti pilvo pūtimą.
- Imunitetui. Visus metus rekomenduojama vaikų imunitetą stiprinti vitaminu D bei žuvų taukais. Jei vaikas geria žuvų taukus ir dar papildomai vartoja vitaminą D, būtina atlikti kraujo tyrimus ir su gydytoju pasitarti dėl dozavimo ir vartojimo trukmės.
- Nuo alergijos. Net jei vaikui nėra buvę alerginių reakcijų, rekomenduojama po ranka turėti nereceptinių vaistų nuo alergijos netikėtiems atvejams, ypač keliaujant.
Odos priežiūros priemonės
- Apsauga nuo saulės vaikams. Šios priemonės ypatingai aktualios šiltuoju sezonu ir gali padėti apsaugoti jautrią vaiko odelę nuo nudegimų saulėje bei neigiamo jos poveikio.
- Priemonės apsisaugojimui nuo vabzdžių ir po jų įkandimų. Toks duetas išties nepakeičiamas leidžiant laiką gamtoje, kur šiltuoju sezonu apstu geliančių ir ligas galinčių platinti vabzdžių: uodų, musių, erkių ir t.t.
- Kremas nuo iššutimų. Iššutimai – kasdienis tėvų rūpestis, ypač pavasarį ir vasarą, kai odelė daugiau prakaituoja. Specialus kremas gali padėti gydyti odos uždegimus, apsaugoti jautrią kūdikio odelę nuo išorinių dirgiklių suformuodamas apsauginį odos barjerą.
- Drėkinantis ar maitinantis kremas. Šiltuoju sezonu ne tik dėl padidėjusio prakaitavimo, bet ir dėl sezoninių orų pokyčių oda gali tapti jautresnė, išsausėti. Reguliariai drėkinant vaiko ar kūdikio odelę tinkamu švelniu losjonu arba kremu, sumažės odos drėgmės praradimo rizika, kartu oda bus nuraminama ir apsaugoma.
- Prausiklis. Tinkamai pasirūpinti odos sveikata padeda švelnūs, vaikams skirti odos prausikliai, kurių sudėtyje nėra alkoholio.
- Drėgnos servetėlės. Kai nėra galimybės nusiprausti vandeniu, gali praversti drėgnos servetėlės be alkoholio.
Kitos naudingos priemonės
- Termometras. Rekomenduojama rinktis saugų bekontaktį termometrą. Juo galima greitai pamatuoti kūno temperatūrą net ir naktį, be reikalo nežadinant karščiuojančio vaiko.
- Nosies gleivių aspiratorius. Tai gali tapti tikru išsigelbėjimu ir padėti užtikrinti nosies higieną užklupus slogai, kai vaikas dar nemoka išpūsti nosies.
- Pleistriukai. Vaikai yra itin judrūs. Šiltuoju sezonu jie daugiau laiko žaidžia lauke, kyla ir didesnė rizika nusibrozdinti. Rekomenduojama vaiko vaistinėlėje turėti įvairaus dydžio pleistrų, kad prireikus būtų galimybė pasirinkti tokį, kurio viduje esantis nelipnus tvarstis uždengtų visą nubrozdinimą ar žaizdelę.
- Prieš perkant vaistų, kitų medicinos ar odos priežiūros priemonių arba dvejojant dėl būtent jūsų vaikui tinkamiausio pasirinkimo, rekomenduojama pirmiausia pasitarti su vaistininku. Pasikonsultuoti su „Eurovaistinė internete“ vaistininku galite nemokamai nuotoliniu būdu: internetu ar telefonu.