Kūdikių maistui - 100 metų patirtis ir švariausias Alpių karvių pienas

Kūdikių maistui  - 100 metų patirtis ir švariausias Alpių karvių pienas

Maistas kūdikiams yra labai specifinė maisto pramonės dalis. Pradedant nuo to, kad joks gamintojas negali pagaminti geriausio maisto kūdikiui - jį garantuoja tik mama. Kūdikiui visomis prasmėmis sveikiausia, kai jis maitinasi mamos pienu. Tačiau šis gėris kažkada baigiasi - vieniems anksčiau, kitiems vėliau, ir mažylis ima valgyti tai, ką vadiname kūdikių maistu: pieno mišinius, košes, tyreles ir pan.

Tie gamintojai, kurie supranta, kad nepaisant visų mokslinių atradimų ir pramonės galimybių praturtinti maistą vitaminais ir mineralais, geriausias maistas yra sukurtas mamos organizmo, stengiasi kuo tiksliau atkartoti mamos pieno formulę. Atkartoti galima tik tam tikrus parametrus: atskirų medžiagų kiekį ir santykį.

Pati kūdikių maisto gamykla labiau primena laboratoriją, ne fabriką. Nenuostabu, produkcija turi būti idealiai švari, atitikti specifikacijas, kokybiška ir šviežia. Ir pati sudėtis, ir standartai labai smarkiai reglamentuojami ES lygiu. Negali būti jokio gamybos broko - nors gamina gyvi žmonės (kurie laikas nuo laiko gali klysti) ir realūs įrengimai (kurie laikas nuo laiko gali gesti). Todėl žaliavų, gamybos ir visų kitų procesų kontrolė tokiose gamyklose labiau panaši į vaistų, o ne maisto pramonės.

Kas ne mažiau svarbu - maistas kūdikiams turi būti patogiai paruošiamas ir kūdikių mėgstamas. Nes jei kūdikis nevalgys, jo neįtikinsi.

Tenka girdėti, kad žaliava, iš kurios kūdikių maistas gaminamas, nėra tiek svarbi, viskas tiek perdirbama, kad nėra prasmės ieškoti geros žaliavos. Argumentas aboliučiai nepagrįstas. Kiekvienas produktas priklauso nuo žaliavos - ne tik dėl teršalų rizikos, bet ir dėl maistingųjų medžiagų kiekio. Jei žaliava vertinga ir švari, iš jos pagaminamas vertingesnis produktas. Tai ypač aktualu pieno gamybai, nes pienas yra ypač jautri žaliava. Jo kokybė priklauso ir nuo pašarų, kokius karvė ėda, ir aplinkos, kurioje ji gyvena, ir nuo priežiūros, ir nuo pieno surinkimo ir transportavimo būdų ir t.t.

Vokietijos Pietuose, vienoje švariausių vietų Europoje, Töpfer kūdikių maisto gamykla 1926 m. persikėlė iš šiaurinės šalies dalies būtent dėl palankių sąlygų kūdikių maisto gamybai. Šiuo metu Töpfer naudoja ekologišką aplinkinių ūkių produkciją ir išimtinai tik Alpių priekalnėse besiganančių karvių pieną!

Įmonė gamina maistą kūdikiams jau daugiau nei 100 metų. Beveik 30 metų Töpfer gamina tik ekologišką maistą kūdikiams. Pieno mišiniuose ne mažiau 95% ekologiškų žaliavų.

Nes ekologiškumo standartas yra reikliausias, kai kalbame apie žaliavos švarą nuo taršos ir artimumą gamtai. Töpfer vykdo ekologiškumo kontrolę visose maisto paruošimo grandyse – nuo ekologiškų sėklų sėjai, auginimo, grūdų, miltų, aliejų iki ekologiškų pašarų karvėms.

Kodėl ekologiškumas taip svarbu?

  • Augalai auginami be pesticidų;
  • Minimalus netgi leidžiamų chemikalų naudojimas;
  • Dirvožemio tausojimas ir apsauga nuo erozijos, ligų bei parazitų;
  • Klimato atšilimo mažinimas ir natūralių išteklių atsistatymas;
  • Mažiausiai kartą per metus – išoriniai auginimo ir gamybos patikrinimai;
  • Jokių genetiškai modifikuotų organizmų.

Ypatingas dėmesys saugai –visas gaminimo procesas uždaras ir sterilus. Töpfer gamykloje proceso metu mėginiai imami kas pusvalandį, o aptikus bent mažiausius neatitikimus keliamiems reikalavimams visiškai stabdoma gamyba. Kiekvienai produkcijos partijai atliekama apie 600 įvairių tyrimų!

Į pieno mišinius dedama LC-PUFA – ilgos grandinės polinesočiųjų riebiųjų rūgščių. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad šios rūgštys labai svarbios kūdikio smegenų ir nervų sistemos formavimuisi. Remdamasis motinos pieno analogija Töpfer naudoja dvirūšis – arachidoną (ARA) ir dokozaheksaeniną (DHA). Töpfer LC-PUFA išgaunama tik iš ekologiškų žaliavų ir dedama į visus pieno mišinius bei košes su karvių pienu.

Töpfer - bifidogeninių probiotinių produktų kūdikių maiste pradininkas. Jau 1966 metais profesoriaus J. B. Mayer tyrimų pagrindu Töpfer sukūrė iki šiol unikalią bifido kultūrų kombinaciją. Tai keturios dvigubai izoliuotos (apsaugotos nuo poveikio skrandyje) bakterijos Bifidobacterium bifidum, infantis, breve ir longum, dažniausiai pasitaikančios motinos piene.

Motinos pienu maitinamų kūdikių žarnyne susiformuoja žarnyno flora, kurioje daug bifido bakterijų, ko paprastai nebūna buteliuku maitinamų kūdikių žarnyne. Töpfer, siekdamas, kad košės ir pieno mišiniai būtų kuo panašesni į motinos pieną, praturtino juos šiomis probiotinėmis bakterijomis.


Töpfer asortimente ekologiški pieno mišiniai pradiniam ir vėlesniam maitinimui, vyresniems nei 12 mėn., mišiniai su ožkos pienu, mišiniai be laktozės bei hipoalerginiai pieno mišiniai. Taip pat košės kūdikiams bei vaikams: pieniškos košės, papildytos bifidobakterijomis ir grupė košių be pieno.


Töpfer košes labai patogu naudoti, jų nereikia virti, galima tik užpilti vandeniu ar pienu. Visos jos be pridėto cukraus, konservantų, kvapiklių, dažiklių ir skonio stipriklių. Košės gaminamos iš ekologiškų avižų, ryžių, speltos, kukurūzų, miežių, manų. Gali būti pilno grūdo, be glitimo, tik grūdų arba papildytos ekologiškomis daržovėmis ar vaisiais.

Töpfer viską gamina vienoje gamykloje, todėl turi galimybę pilnai kontroliuoti procesus. To negali padaryti didelės įmonės, kurios turi skirtingose vietose esančius gamybos padalinius, o juo labiau tos, kurios yra tik prekiniai ženklai ir užsako savo produkciją pas kitus gamintojus. Žinant, kad Europoje yra tik vienetai ekologiško kūdikių maisto gamintojų, Töpfer tampa vos ne vieninteliu Europoje, kurio visa gamybos grandinė ir saugumo kontrolė yra vienose rankose.

Töpfer - socialiai atsakinga įmonė. Nevykdo agresyvių marketinginių kampanijų – tai vertybinės įmonės nuostatos. Nepaisant to, Töpfer negali pilnai užtikrinti viso produkcijos poreikio. Pagrindinė  priežastis - reikiamas kiekis tokios kokybės karvių pieno. Todėl atsiranda toks retas šiais laikais reiškinys – Töpfer kūdikių maisto paklausa rinkoje iki šiol viršija pasiūlą!