Kaip tinkamai masažuoti mažylį?

Kaip tinkamai masažuoti mažylį?

Masažas, prisilietimas skatina kūdikio emocinį augimą, ugdo jo pasitikėjimo ir saugumo jausmą. Mažylį ramina jūsų šiluma, balsas, kvapas, prisilietimas. Todėl be galo svarbu jau pirmąjį gyvenimo mėnesį kūdikį lengvais judesiais masažuoti. Kaip tai atlikti, paaiškins specialistai.

Moksliškai patvirtinta, kad masažas naudingas sveikatai. Jis padeda kūdikiui atsipalaiduoti prieš užmiegant bei būti draugiškam atsibudus. Visų svarbiausia - kad masažavimas būtų maloni veikla jums abiems - suteikianti artumo jausmą bei malonumą. Džiaukitės ir mėgaukitės tuo!

Kaip teisingai namie masažuoti mažylį, patars kineziterapeutė Nerida Markusevičiūtė.


Pradėkite nuo pėdučių

Masažo judesiukai – patys paprasčiausi, tik dažnai apie juos pamirštaame. Masažą pirmiausia patariama pradėti nuo kūdikio pėdučių. Jos, anot kineziterapeutės, yra labai svarbios – kuo dažniau ir daugiau jas liesime, tuo daugiau stimuliuosime.

„Pradėkite nuo nykščio pagalvėlės, švelniai ją trinkite, po to pamasažuokite sukamaisiais judesiais. Tą patį darykite su visais pirščiukais. Tada braukite per vidinę pėdutės pusę, po to per išorinį skliautą“, - pasakojo specialistė.

Galima šiek tiek paspausti pėdos pagalvėlę, pamatysite, kaip kūdikis sulenkia arba ištiesia pirščiukus. Sukamaisiais judesiais masažuokite čiurnos sąnariukus.

Po to pradėkite lengvai glostyti kūdikio kojytes. Pirma, vieną, po to – kitą. Tačiau glostymas, anot N.Markusevičiūtės, neturėtų sukelti kutenimo, o kad taip neatsitiktų, reikia glostyti ne vos liečiant kūnelį, o šiek tiek paspaudžiant. Sukamaisiais judesiais galima šiek tiek patrinti kojytes.


Masažas: pilvuko, krūtinės, rankyčių ir nugaros

Pilvuką taip pat masažuokite sukamaisiais judesiais, tik pagal laikrodžio rodyklę. Didelė tikimybė, kad tokių glostymų metu kūdikis padarys „sisiuką“.

Lengvais judesiukais visu delnu glostykite krūtinę.

Jei kūdikis pakosti, labai naudinga vibraciniais judesiais pamasažuoti kūdikį arba lengvai pastuksenti į krūtinę, nes vibracija, anot specialistės, atmuša nuo plaučių sienelių skrepliukus, todėl vaikutis lengviau atsikosti.

Rankytes masažuokite pradėdami nuo pirščiukų (po vieną pirščiuką).

Po to paimkite abi rankytes, jas lengvai išskėskite į šonus, sakydami „diiiidelis ar diiiidelė“, tada sukryžiuokite vaikučio rankutes ant krūtinės, sakydami „maaaažas ar maaaaža“.

Svarbiausia – masažo metu visuomet lieskite kūdikį, kad jis jaustų jūsų rankas (nedarykite staigių rankos atitraukimų nuo kūdikio kūnelio).

Nugarytę masažuokite delnais darydami apskritimus - pradėkite nuo kaklo ir baikite masažuodami žemyn.


Kiek laiko masažuoti?

Pasak kineziterapeutės, patartina masažuoti tiek, kiek leidžia pats mažylis: „Vienas gali išgulėti pusvalandį ar net 45 minutes, o kitas ramus pabus tik 15 minučių. Tad visuomet atsižvelkite į kūdikio poreikius“.


Keli patarimai:

-tokią lengvą mankštelę – masažiuką patariama atlikti kasdien panašiu laiku, svarbiausia – mažylis turi būti gerai nusiteikęs.

-prieš pradėdamos masažuoti kūdikį pakalbinkite, susikurkite linksmą nuotaiką, kad ir Jums, ir jam būtų smagu. Naudingiausias masažas tuomet, kai kūdikis atsipalaidavęs.

-nemasažuokite sergančio kūdikio,

-masažuokite ramiame kambaryje, kuriame temperatūra - apie 25 laipsnius šilumos,

-masažui pasirinktas paviršius neturėtų būti per minkštas. Tai galėtų būti patogus paviršius, pvz. pervystymo stalas ar minkštas patiesalas ant grindų šiltame kambaryje.

 

Informacija iš: www.mamyciuklubas.lt